حمایت انجمن ملی طیور ایران از وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی دولت جدید
حمایت انجمن ملی طیور و تعدادی از تشکل‌های صنعت مرغداری از وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی دولت جدید
باسلام و احترام، ضمن اظهار خرسندی از معرفی جناب آقای سیدجواد ساداتی‌نژاد برای تصدی وزارت جهاد کشاورزی در دولت سیزدهم برخود واجب می‌دانیم به‌عنوان متولی صنفی زنجیره ارزش صنعت طیور کشور که از ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و سلامت مردم از اهم بخش‌های کلان کشاورزی کشور است و با عنایت به‌اینکه بر اساس تحلیل بسیار فشرده از مشکلات عام کشاورزی کشور که تاکنون نه تنها حل نشده بلکه دست‌خوش پیچیدگی‌هایی شده و اکنون جنبه بحران ملّی را به‌نام خود ثبت کرده و علاوه بر ایجاد نگرانی‌های آینده، می‌تواند چالش بسیار جدی دولت در سبد معیشت مردم در کلیه دهک‌ها تلقی و سفره عموم مردم را به‌شدت متاثر سازد، صادقانه و خالصانه ضمن حمایت از این گزینه بسیار مناسب پیشنهادی جناب آقای رییسی درخواست نماییم که با درایت کلیه نمایندگان محترم، ایشان با رأی بالا و قاطع مجلس بتوانند پای در مسیر بسیار دشوار تأمین امنیت غذایی و سامان بخشی کشاورزی ورشکسته کشور بگذارند.
 ١١:٥٦ - يکشنبه ٢٤ مرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
در گفتگو با دبیرکل انجمن ملی طیور ایران مطرح شد که نامه‌ای از این انجمن به رئیس‌جمهور منتخب ارائه گردید
انجمن ملی طیور ایران در نامه‌ای به رئیس‌جمهور جدید کشور، خواستار پایان دادن به سیاست ارز ترجیحی شدند
«ریالی خرج در می‌آوریم و دلاری خرج می‌کنیم!» بعضی‌ها می‌گویند این اغراق و «سیاه‌نمایی» است اما اقتصاد، کوررنگ است و بی‌تعارف! در چندین سال اخیر، اقتصاد و سیاست‌گذاری اقتصادی به گونه‌ای رقم خورد این ضرب‌المثل اقتصادی، توصیفی به نسبت دقیق باشد. نمونه‌ها فراوان است ولی ما در اینجا به یکی از مهم‌ترین آنها می‌پردازیم: دخل و خرج دامداران و مرغداران. قیمت، کمی ارزان‌تر از نرخ جهانی، شما اگر یک مرغدار آمریکایی باشید تغذیه طیور برای شما چندان گران‌تر از هزینه‌های مرغدار ایرانی نیست. و دود این فاجعه در نهایت به چشم مردم رفت. طبق اطلاعاتی که دبیرکل انجمن ملی طیور ایران به ما ارائه کرد در حال حاضر قیمت جهانی هر تن کنجاله سویا حدود ۴۶۵ دلار است (با دلار ۲۶ هزار تومانی = حدود ۱۳ میلیون تومان). میانگین نرخ هر تن کنجاله سویا در بازار ایران حدود ۸ میلیون تومان است. نرخ ذرت آمریکایی و برزیلی هم حدود ۲۶۴ دلار است؛ یعنی پرورش‌دهنده آمریکایی هر تن ذرت را فقط کمی گران‌تر از همتای ایرانی خود تهیه می‌کند. دوران‌ به مراتب بدتر هم داشته‌ایم. حتی در مقطعی، قیمت نهاده داخلی بسیار بیشتر از نرخ جهانی سبقت گرفت.
 ١٤:١٤ - شنبه ٢٣ مرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
طی نامه ای به آیت الله رئیسی اعلام شد؛ فساد ستیزی مهمترین شاخصه وزیر جهاد دولت سیزدهم
بزرگترین تشکل غیر دولتی در بخش کشاورزی، مهمترین شاخصه های وزیر جهاد و کشاورزی در دولت سیزدهم را فساد ستیزی، مبارزه با رانت، تبعیض، دارای اقتدار در تصمیم گیری‌های کارشناسی، و صداقت و پاکدستی اعلام کرد
دکتر سید فرزاد طلاکش دبیرکل انجمن ملی طیور کشور، بعنوان بزرگترین تشکل غیردولتی در بخش کشاورزی دارای 14 زیرمجموعه تخصصی طی نامه ای به آیت الله رئیسی، رئیس جمهور منتخب که نسخه ای از آن در سایت انجمن ملی طیور ایران قرارگرفته، شاخصه های وزیر جهاد و کشاورزی دولت جدید رابشرح زیر اعلام کرده است
 ١٣:٤٨ - شنبه ٢٣ مرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
نامه کانون سراسری مرغداران مرغ تخم‌گذار به رییس جمهور منتخب
نامه کانون سراسری مرغداران مرغ تخم‌گذار به رییس جمهور منتخب در خصوص مشکلات پیش روی تولیدکنندگان
سید فرزاد طلاکش دبیرکل کانون سراسری مرغداران مرغ تخم‌گذار طی نامه ای به رییس جمهور منتخب در خصوص موارد جدی و آسیب‌رسانی که در آینده نزدیک دولت و بخصوص مردم شریف ایران و تولیدکنندگان محصول بسیار استراتژیک تخم‌مرغ را تهدید می‌نماید؛ به شرح زیر مطرح و ابلاغ راهکارهای مورد نظر و همچنین دستور فوری و مساعد ایشان را به متولیان ذیربط خواستار شد.
 ١١:٢٧ - شنبه ٩ مرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
سخنی با تشکل‌های غیردولتی بخش کشاورزی و دامپروری - دکتر رامین سلامتی، رئیس نظام دامپزشکی استان تهران
سخنی با تشکل‌های غیردولتی بخش کشاورزی و دامپروری
دکتر رامین سلامتی رئیس نظام دامپزشکی استان تهران: در روزهای پایانی دولت دوازدهم و نزدیک شدن به آغاز فعالیت دولت سیزدهم که گمانه‌زنی‌ها درخصوص انتخاب وزیر جهاد کشاورزی به اوج خود رسیده است، بر خود وظیفه دانستم تا برخی ملاک‌هایی را که می‌تواند یاری‌گر این انتخاب استراتژیک باشد، بازگو کنم.
 ١١:٤٩ - يکشنبه ٢٧ تير ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
خام فروشی نهاده های دامی و هدررفت عظیم منابع
در گفتگو با حسن مهربانی یگانه، استاد ژنتیک و اصلاح نژاد گروه دامپروری دانشگاه تهران
استاد دانشگاه تهران با انتقاد از خام فروشی نهاده های دامی، گفت: در دو سال اخیر توقف فعالیت کارخانجات خوراک و هدررفت نهاده‌ های دامی، بین ۱ تا ۱.۵ میلیارد دلار برای کشور هزینه دربر داشته است.
 ١٤:٠٥ - شنبه ١٩ تير ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
تنها راه بهبود وضعیت صنعت طیور، تامین مواد اولیه است
تامین مواد اولیه، تنها راه بهبود وضعیت صنعت مرغداری است
آقای مهدی معصومی بنیان‌گذار شرکت تلاونگ: بیش از ۷۰ درصد از تولید گوشت مرغ و تخم‌مرغ کشور در بنگاه‌های کوچک صورت می‌گیرد و این در حالی است که این واحدها با مشکلات و مسائل متعددی طی چند سال اخیر دست‌ و پنجه نرم می‌کنند. با وجود این ما در صنعت مرغداری از ۲۲ سال پیش یعنی از سال ۷۸ تا سال ۹۸ با کمبود خاصی روبه‌رو نبودیم و قیمت‌ها یکنواخت، قابل ‌قبول و منطقی بود و هیچ محدودیت و تعیین سهمیه و مسائل مشابهی وجود نداشت، مواد اولیه مورد نیاز تولیدکنندگان در حد وفور فراهم بود و به‌راحتی تامین می‌شد و براساس آن تولید در این صنعت در بخش‌های مختلف از قبیل مرغ، تخم‌مرغ، جوجه یک‌روزه و... انجام می‌گرفت.
 ١٣:٣٠ - چهارشنبه ١٦ تير ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
احمد امیرآبادی نماینده محترم مردم قم و رئیس ستاد اقشار آیت الله رئیسی از گرانی مرغ و تخم مرغ می‌گوید.
اگر تصمیم گیری مرغ و تخم مرغ را به مرغدار می‌دادیم، بهتر از این عمل می‌کرد.
رئیس ستاد اقشار آیت الله رئیسی گفت: ما اگر مرغ و تخم مرغ را به دست مرغدار می‌دادیم بهتر از این عمل می‌کرد. اینها را با برنامه می‌توان حل کرد و ربطی به تحریم‌ها ندارد.
 ١٧:٠٧ - چهارشنبه ٩ تير ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
دلایل افزایش قیمت تخم مرغ
دبیر کانون سراسری مرغ تخم گذار از دلایل افزایش قیمت تخم مرغ می گوید
قیمت تخم مرغ درب مرغداری ها افزایش چندانی نداشته و مرغداران همچنان در هرکیلو تخم مرغ ۲٠٠٠ تومان ضرر می دهند. اما اگر در سطح مغازه ها با قیمت های بالا به دست مصرف کنندگان می رسد این امر گران‌فروشی بوده و ناشی از عدم نظارت و کنترل موثر این واحدها است.
 ١٥:٠٢ - دوشنبه ٣١ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
کلیپ ترویجی مصرف بهداشتی تخم مرغ
ترویج تخم مرغ شناسنامه‌دار و تفاوت آن با تخم مرغ های بدون شناسنامه
در راستای برنامه ملّی ارتقای کیفیت بهداشتی تخم مرغ و برای تهیه و مصرف تخم مرغ سالم، باکیفیت و بهداشتی کمپین اجرایی و ترویجی سازمان دامپزشکی، وزارت بهداشت و درمان و انجمن صنفی تخم مرغ شناسنامه‌دار ایران نسبت به تهیه و تولید این کلیپ ترویجی اقدام نموده‌اند.
 ١٥:٤٣ - سه شنبه ٢٥ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
وضعیت صنعت طیور در سال 1400 بر اساس مشکلات تولید مرغ و تخم مرغ
مصاحبه برنامه نود اقتصادی با دکتر سید فرزاد طلاکش دبیر انجمن ملی طیور
مشکلات تولید مرغ و تخم مرغ و تاثیر تحریم در بروز مشکلات وضعیت تامین نهاده‌ها و فرآیند تولید و تاثیر آن در قیمت مرغ و تخم مرغ.
 ١٢:٣١ - دوشنبه ٢٤ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
تبیین دیدگاه های آیت الله رییسی در خصوص بخش کشاورزی
سیدجواد ساداتی نژاد، رییس شورای مرکزی کمیته کشاورزی ستاد دولت مردمی آیت الله رئیسی، به تبیین دیدگاه های ایشان در صنعت کشاورزی پرداخت
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی و صنایع غذایی ایران (اگنا)؛ جواد ساداتی نژاد ضمن اشاره به این نکته که حوزه امنیت غذایی از اولویت های اصلی و دغدغه های آیت الله رییسی می باشد، گفت: در دولت مردمی حرف کشاورزان و تولیدکنندگان شنیده خواهد شد، کشاورزان در تصمیم گیری ها دخالت داده می شوند، کشاورزان تکریم می شوند و دولت هرگونه اختلال در تولیدات کشاورزی را خیانت دانسته و باشدت با خیانت کاران مقابله خواهد کرد.
 ١٣:٠٦ - شنبه ٢٢ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
تجدید نظر وزارت صمت در خصوص صادارات تخم مرغ
وزارت صمت در خصوص اجازه صادرات تخم مرغ تجدید نظر کند
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به اینکه وزارت صمت اجازه صادرات تخم مرغ را صادر کرده که سبب افزایش قیمت می شود گفت: در این خصوص باید تجدید نظر صورت بگیرد
 ٠٩:٣٠ - شنبه ٢٢ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
چرا قیمت تخم مرغ دوباره افزایش یافت؟
چرا قیمت تخم مرغ دوباره افزایش یافت؟ بازارگرمی تولید کنندگان یا بی خبری مسئولان؟
به گزارش مملکت آنلاین، قیمت تخم مرغ هم در هفته جاری افزایش یافت و هر شانه 24 تایی به قیمت 35 هزار تومان به فروش می رود، هفته گذشته قیمت هر شانه تخم مرغ 27 هزار تومان بود. گفت وگو با تولید کنندگان نشان میدهد که گرانی نهاده، گرانی و کمیابی جوجه یک روزه، عدم اختصاص خوراک به بخشی از مرغ ها عامل گرانی قیمت بوده است.
 ٠٩:٣٧ - پنج شنبه ٢٠ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
کاهش بهره‌وری تولید در مرغداری‌های کوچک
بنیان‌گذار شرکت تلاونگ در گفت‌وگو با روزنامه «دنیای‌اقتصاد» مطرح کرد
امنیت غذایی یکی از وجوه مهم امنیت ملی است و با توجه به اینکه بخش زیادی از مواد پروتئینی مورد نیاز جامعه از طریق دام و طیور تامین می‌شود لازم است حمایت‌های استراتژیک از آن انجام شود، زیرا افزایش تقاضا برای محصولات دامپروری و کمبودهای موجود در کشور، سیاست‌های افزایش جمعیت، وجود سرمایه‌گذاری‌های قابل‌توجه در دامداری‌های صنعتی و امکان ایجاد ظرفیت‌های جدید، وجود دام‌های مقاوم و متناسب با اقلیم این مهم را ضرورت بخشیده ‌است.
 ٠٩:٣٩ - چهارشنبه ١٩ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 صفحه بعدی >>