در نگهداری تخم مرغ به چه نکاتی باید توجه کرد؟

 

بلافاصله پس از خرید تخم مرغ ، آنرا به یخچال منتقل کنید.

تخم مرغ بسته بندی شده را با بسته اصلی آن در یخچال نگهداری کنید.

تخم مرغ ها را برای نگهداری شستشو نکنید زیرا راه ورود میکروب از طریق منافذ موجود روی پوسته باز می شودو آلودگی به داخل آن راه می یابد.

بهترین درجه حرارت نگهداری تخم مرغ در یخچال صفر تا 4 درجه سانتیگراد و رطوبت 85 درصد می باشد.

گرماي بيش از حد باعث تسريع كاهش كيفيت تخم مرغ مي شود كه اين امر موجب مخلوط شدن زرده و سفيده مي گردد.

تخم مرغ داراي روزنه هاي بسياري در سطح پوستة خود مي باشد و از اين طريق قادر است بوي ساير مواد غذايي را به خود جذب نمايد ، جهت جلوگيري از اين امر بهتر است تخم مرغها را به صورت بسته بندي شده خريداري نمود و آنها را در يخچال نگهداري كرد.

تخم مرغ تازه را مي توان حدود 4 هفته در يخچال نگهداري نمود و بدين منظور تخم مرغ نيز بايد ، مانند همه مواد غذايي تاريخ مصرف مناسبي داشته باشد.

نگهداري تخم مرغ به مدت يك روز در دماي اتاق معادل با نگهداري آن به مدت يك هفته در يخچال است.

تخم مرغ را بايد در طبقات يخچال و در بسته بندي هاي مخصوص خودشان نگهداري نمود ، زيرا درب يخچال محل مناسبي جهت نگهداري تخم مرغها نيست و داراي نوسانات دمايي زيادي است.

تخم مرغ پخته را مي توان تا يك هفته در يخچال نگهداري كرد.

جهت نگهداري تخم مرغ بايد قسمت پهن آن رو به بالا قرار گيرد ، زيرا در غير اين صورت امكان مخلوط شدن زرده و سفيده وجود خواهد داشت.

مواد غذايي حاوي تخم مرغ را بايد در يخچال (كمتر از 10 درجه سانتي گراد) و يا در مكاني گرم با درجه حرارت بيش از 60 درجه سانتي گراد نگهداري نمود.

مواد غذايي حاوي تخم مرغ را حداكثر 4 روز مي توان در يخچال نگهداري نمود و بايد قبل از مصرف مجدد تا دماي 70 درجه سانتي گراد حرارت داد.

  


 

در زمان طبخ تخم مرغ چه نکاتی باید مد نظر باشد؟

 

از مصرف تخم مرغهاي خام به علت احتمال وجود آلودگي و ايجاد مسموميت غذايي بپرهيزيد.

تخم مرغ را در هنگام مصرف بصورت جداگانه بشکنید تا در صورت مشاهده علائم فساد آن را مصرف نکنید.

وجود لکه های خون (مویرگهای خونی) در داخل تخم مرغ علامت نطفه دار بودن و رشد جنین است که از نظر شرعی و هم از نظر بهداشتی مصرف آن جایز نیست.

آب پز کردن (بصورت سفیده و زرده کاملاً سفت شده) از بهترین روش های طبخ تخم مرغ می باشد.

حلقه سبز اطراف زرده تخم مرغ آب پز نشانه پختن بیش از حد آن است و دلیل آن ترکیب گوگرد و آهن موجود در زرده می باشد. این رنگ در حالتی که تخم مرغ در آب محتوی آهن زیاد پخته شود نیز بوجود می آید .همچنین تخم مرغ نیمرو اگر در حرارت بسیار زیاد پخته شود و یا در مجاورت گرما به مدت طولانی قرار گیرد نیز ظاهری سبز پیدا می کند. مصرف این قسمت رنگی برای سلامتی خطری ندارد.

از نشانه هاي تازگي تخم مرغ پخته نيز مي توان به اين مورد اشاره نمود كه پوسته تخم مرغ آب پزتازه به هنگام پوست كندن از سفيده به سختي جدا مي گردد ، حال آنكه در تخم مرغي كه كهنه باشد پوست گيري به سهولت انجام مي شود.

يكي ديگر از نشانه هاي تازگي تخم مرغ پخته آن است كه زرده در مركز سفيده قرار دارد ، اما در تخم مرغ كهنه زرده در كنار پوسته واقع شده است.